Naše instituce/škola je připojena k eduroamu
Federace eduroam je mezinárodní projekt zabývající se podporou mobility a roamingu v sítích národního výzkumu a vzdělávání (NREN). V České republice je tento projekt zastřešován sdružením CESNET. Naše škola/instituce se do projektu zapojila v roce 2024. Byl tak učiněn další krok ke zvýšení kvality zajištění studia a prestiže instituce.
Registrovaný účastník může používat tuto bezdrátovou síť (kdekoliv je dostupná) pomocí jednoho uživatelského účtu. Správu účtu provádí domovská (zřizující) organizace.

Použití roamingu je jednoduché, řádně nastavené zařízení účastníka se připojuje automaticky, jakmile je síť eduroam k dispozici. Podobně jako funguje připojení k zahraničním sítím mobilních operátorů v rámci roamingu. Odtud také akronym: education roaming. Služba je pro všechny účastníky zdarma.

Nastavení uživatelských zařízení pro připojení k eduroamu
Pro bezpečné připojení k eduroamu stačí použít eduroam CAT, viz dokumentace na eduroam.cz.
IP adresa je přidělována automaticky prostřednictvím protokolu DHCP

Pokryté prostory
eduroam je vysílán všude tam, kam až dosáhne signál wifi.

Filtrování provozu
Provoz žáků školy je filtrován v souladu se zákony ČR.

Do provozu návštěvníků není nijak zasahováno s výjimkou aktivní IPS a Application Control.

Podpora
Uživatelé naší školy/instituce se mohou obracet na email info@zshejnice.cz a nebo telefon kancelář školy.

Návštěvníci s eduroam účtem by měli podporu hledat primárně ve své domovské instituce, tedy té, která jim poskytla účet.

ENGLISH VERSION

Our institution/school is connected to eduroam
The eduroam federation is an international project to promote mobility and roaming in National Research and Education Networks (NRENs). In the Czech Republic, the project is represented by CESNET. Our school/institution joined the project in 2024. This was a further step to improve the quality of study provision and the prestige of the institution.

A registered participant can use this wireless network (wherever it is available) with one user account. The account is managed by the home (setting up) organisation.

Using roaming is simple, a properly configured subscriber's device connects automatically when the eduroam network is available. This is similar to how roaming connections to foreign mobile operator networks work. Hence the acronym: education roaming. The service is free for all subscribers.

Setting up user devices to connect to eduroam
To connect to eduroam securely, just use eduroam CAT, see the documentation on eduroam.cz.
The IP address is assigned automatically via DHCP protocol

Covered areas
eduroam is broadcast wherever the wifi signal reaches.

Traffic filtering
The school's pupil traffic is filtered in accordance with the laws of the Czech Republic. Visitor traffic is not interfered with in any way except by active IPS and Application Control.

Support
Users of our school/institution can contact info@zshejnice.cz or phone the school office. Visitors with an eduroam account should seek support primarily from their home institution, i.e. the one that provided the account.